Zbiranje prijav zaradi škode na stvareh in škode v gospodarstvu zaradi posledic POPLAV in ZEMELJSKIH PLAZOV - NOVO ZBIRANJE!

08.10.2024 / Za občane

Občina Brda, na podlagi sklepa Ministrstva za obrambo, Uprave RS za zaščito in reševanje št. 844-27/2024-19-DGZR z dne 3. 10. 2024, zbira vloge oškodovancev, ki so utrpeli škodo na stvareh in škodo v gospodarstvu zaradi posledic poplav in zemeljskih plazov v času med 12. in 15. septembrom 2024.

Oškodovanci lahko škodo prijavite tako, da izpolnite:
- Obrazec 1 - ocena škode na kmetijskih zemljiščih in gozdovih, povzročene po naravni nesreči;
- Obrazec 4 - ocena delne škode na stavbah, povzročene po naravni nesreči;
- Obrazec 5 - ocena škode na gradbenih inženirskih objektih, povzročene po naravni nesreči.

Ceniki za ocenjevanje škode po naravnih nesrečah

Prosimo, da obrazce skrbno preberete in izpolnete vse zahtevane podatke!
Obrazci morajo biti podpisani na za to določenih DVEH mestih.

Obrazcu je potrebno priložiti sliko poškodovanega zemljišča ali več zemljišč.

POMEMBNO: Vsi, ki ste se že odzvali prvemu pozivu Občine Brda in oddali obrazec o nastali škodi na kmetijskih površinah, povzročeni po naravni nesreči, morate PONOVNO oddati vlogo na enemu od zgoraj navedenih obrazcev!

Rok za oddajo vlog je TOREK, 22. 10. 2024 do 15. ure!

Izpolnjen obrazec pošljite na naslov Občina Brda, Trg 25. maja 2, 5212 Dobrovo ali pa ga osebno dostavite v glavno pisarno Občine Brda (pritličje občinske stavbe) v času poslovanja.