Občina Brda pridobila 100.000 evrov za razsvetljavo igrišča v Športnem parku Vipolže

Športni park Vipolže_foto Matej Srebrnič.png
29.08.2024 / Javne objave, Za občane

Občina Brda je uspešno kandidirala na Javnem razpisu Ministrstva za gospodarstvo, turizem in šport za sofinanciranje investicij v športno infrastrukturo v letu 2024. Ministrstvo bo v višini 100.000 EUR sofinanciralo tretjo fazo projekta Nogometno igrišče v Športnem parku Vipolže. Načrtovana vrednost investicije znaša 216.629,32 EUR z DDV. Občina Brda je za to fazo projekta uspešno pridobila tudi sofinanciranje Fundacije za šport, in sicer v višini 53.270 EUR. Občina Brda je zagotovo izjemno zadovoljna z izidom javnega razpisa Ministrstva za gospodarstvo, turizem in šport, saj bosta obe sofinanciranji, tako omenjenega ministrstva kot Fundacije za šport, pokrili več kot 70 odstotkov celotne vrednosti investicije.

Tretja faza investicije Nogometno igrišče v Športnem parku Vipolže obsega izvedbo razsvetljave novega nogometnega igrišča in vključuje postavitev reflektorjev na drogovih na zunanji strani igrišča in izvedbo pripadajočih električnih inštalacij ter opreme. Sistem razsvetljave naj bi zagotavljal povprečno osvetlitev igralne površine min. 500 lux. Predvidoma bodo vsa dela zaključena do konca letošnjega leta.

Postavitev razsvetljave na novem igrišču z umetno travo bo pomembna pridobitev v Športnem parku Vipolže, saj bo omogočila redno vadbo, tekmovanja in druga športna druženja tudi ob večernih urah. S tem občutno širimo možnosti za aktivnosti na prostem in gibalno aktivnost občanov in obiskovalcev, bogati pa se tudi ponudba športnih dejavnosti v Športnem parku Vipolže, mimo katerega vije tudi kolesarska steza Dobrovo-Vipolže-Gorica-Nova Gorica. Poleg tega je briški destinaciji, kot smo že večkrat poudarili, naklonjena izjemna klima za športne dejavnosti čez celotno leto, zato si v destinaciji prizadevamo bogatiti športno ponudbo in posledično postati vabljiva destinacija za športne priprave ekip iz hladnejših krajev, kar bo dodatnega elana vlilo tudi briškim turistično-gastronomskim kapacitetam.

Foto. Matej Srebrnič