ZAPORA CESTE OB KOLESARSKEM MARATONU JUNAKI VINOGRADOV

datum: 02.06.2022

kategorija: Obvestila

Kolesarski maraton Junaki vinogradov bo letos po dvoletnem premoru ponovno potekal v tradicionalni izvedbi, in sicer v soboto, 4. junija 2022. Popolna zapora v Brdih bo med 12.45 in 13.45!

26. KOLESARSKI MARATON JUNAKI VINOGRADOV

Pot rekreativnega maratona je dolga 108 kilometrov - s pričetkom ob 8.30 v  Ljubljani in vodi skozi Vrhniko, Logatec, čez Črni vrh. Postanek je v Ajdovščini pri Fructalu, nato pa kolesarji nadaljujejo z maratonom proti Novi Gorici, čez Sabotin v Brda, kjer se maraton zaključi na sedežu organizatorja, na Dobrovem, ob 13.30.

Maratona se letno udeleži okrog 1000 kolesarjev iz vse Slovenije.  Klet Brda na cilju posebej nagrajuje najstarejšega in najmlajšega udeleženca oz. udeleženko, najštevilčnejšo družino ter najštevilčnejše klube.

V okviru letošnjega kolesarskega maratona, ki je že 26. zapovrstjo, bo Klet Brda določen delež startnin namenila za rehabilitacijo kasneje oslepelih in slabovidnih na osebnem nivoju, ki ga izvaja Medobčinsko društvo slepih in slabovidnih Nova Gorica. Vzporedno bo za isti namen pod okriljem Lions kluba Idrija in Lions kluba Dobrovo potekala tudi dobrodelna akcija Kolesarim, da pomagam 2021. Pomoč slepim in slabovidnih lahko vsi nudimo tudi v obliki prostovoljnih prispevkov in donacij prek SMS sporočil SLEPI ali SLEPI5 na številko 1919.

TRASA

START: Ljubljana 8.30 – Vrhnika 9.05 – Logatec 9.40 – Kalce 9.50 – Godovič 10.15 – Črni vrh 10.30 – Strmec 10.50 – Col 10.55 – Ajdovščina 11.10 – 11.45 – Nova Gorica 12.30 – Solkan 12.40 – Podsabotin 12.55 – CILJ DOBROVO Klet Brda 13.35

ZAKLJUČEK MARATONA: 14.00

PRIJAVE IN STARTNINA

STARTNINA ZA ODRASLE: 30 €

STARTNINA ZA ŠOLARJE: 25 €

(ŠTUDENTJE IN DIJAKI Z IZKAZNICO TER OTROCI DO 15. LETA)

Startnina vključuje poleg organizacije in varovanja še: medalje, pokale za najštevilčnejše ekipe, hrano in pijačo.

ORGANIZIRANI PREVOZI

Organiziran bo avtobusni prevoz udeležencev v Ljubljano. Prav tako bo dan pred maratonom omogočen prevoz koles v Ljubljano.

Vozovnica za avtobusni prevoz (Nova Gorica – Ljubljana/ Goriška Brda – Ljubljana; kolesa se nalagajo na kamione): 5 €