Varuhinja človekovih pravic bo v občini Brda na voljo občanom občine in okolice

datum: 19.09.2018

kategorija: Obvestila

Varuhinja človekovih pravic Vlasta Nussdorfer bo s sodelavci v sredo, 3. 10. 2018, poslovala v občini Brda. S poslovanjem zunaj sedeža se skuša institucija Varuh človekovih pravic Republike Slovenije (Varuh) približati tistim, ki jo potrebujejo. Enkrat na mesec varuhinja s sodelavci obišče določen predel Slovenije in se pogovori z vsemi, ki pri uveljavljanju svojih pravic potrebujejo pomoč Varuha.

Vsakdo, ki ocenjuje, da so mu kršene pravice in bi mu lahko varuhinja s sodelavci pomagala, naj pokliče na telefonsko številko 030 720 225 najkasneje do ponedeljka, 1. 10. 2018, do 15. ure. Pogovori bodo potekali v prostorih občine na naslovu Trg 25. maja 2, Dobrovo v Brdih.

Varuhinja se bo ob tej priložnosti srečala tudi z županom občine Francem Mužičem in njegovimi sodelavci ter se z njimi pogovorila o prizadevanjih občine za spoštovanje pravic občanov. To srečanje bo zaprto za javnost.

Ugotovitve poslovanja bo javnosti predstavila na krajši novinarski konferenci. Na njej bo varuhinja kot ambasadorka športno-dobrodelnega projekta 42 maratonov v 42 dneh z iniciatorjem in avtorjem projekta Bogomirjem Dolencem in županom Francem Mužičem nekaj besed namenila ciljem projekta. V nadaljevanju bo predstavila ugotovitve poslovanja. Novinarska konferenca se bo začela ob 14. uri v Hiši kulture v Šmartnem.