S to jesenjo aktivnejše povezovanje in sodelovanje s pobrateno občino Matulji

datum: 27.09.2022

Ob današnjem 𝗦𝘃𝗲𝘁𝗼𝘃𝗻𝗲𝗺 𝗱𝗻𝗲𝘃𝘂 𝘁𝘂𝗿𝗶𝘇𝗺𝗮 sta se direktorica Zavoda za turizem, kulturo, mladino in šport Brda Tina Novak Samec in strokovna delavka zavoda Erika Kovačič Marinič udeležili 𝗼𝗸𝗿𝗼𝗴𝗹𝗲 𝗺𝗶𝘇𝗲 "𝗧𝘂𝗿𝗶𝘇𝗲𝗺 𝗯𝗿𝗲𝘇 𝗺𝗲𝗷𝗮", ki jo je organizirala hrvaška občina 𝗠𝗮𝘁𝘂𝗹𝗷𝗶.

Z januarjem se namreč odpravljajo mejne kontrole na kopenskih in morskih hrvaških mejah s schengenskimi državami, zato so se predstavniki občine Matulji skupaj s predstavniki pobratenih občin Občina Brda in Ilirska Bistrica pogovarjali 𝗼 𝗼𝗱𝗽𝗿𝘁𝗷𝘂 𝗺𝗲𝗷𝗮, 𝗽𝗼𝘃𝗲𝘇𝗼𝘃𝗮𝗻𝗷𝘂 𝗶𝗻 𝘀𝗸𝘂𝗽𝗻𝗶𝗵 𝗽𝗿𝗼𝗷𝗲𝗸𝘁𝗶𝗵 𝗻𝗮 𝗽𝗼𝗱𝗿𝗼č𝗷𝘂 𝘁𝘂𝗿𝗶𝘇𝗺𝗮 𝗶𝗻 𝗹𝗼𝗸𝗮𝗹𝗻𝗶𝗵 𝗽𝗿𝗼𝗶𝘇𝘃𝗼𝗱𝗼𝘃.

"Naše občine so že leta pobratene in meje nas nikoli niso ovirale pri skupnih dejavnostih," je bilo glavno sporočilo današnjega srečanja.