Grški ombudsman skupaj s slovenskim varuhom človekovih pravic obiskal Brda

datum: 13.07.2022

Včeraj popoldne sta Brda obiskala varuh človekovih pravic Republike Slovenije Peter Svetina in njegov grški gost ombudsman Andreas I. Pottakis, ki je obenem tudi predsednik evropske sekcije Mednarodnega inštituta ombudsmanov. Gosta so pri stolpu v Gonjačah v imenu občine Brda sprejeli župan Franc Mužič, podžupan Žarko Kodermac, direktorica občinske uprave Anita Manfreda in direktor Kleti Brda, občinski svetnik Silvan Peršolja.

Pottakisu in Svetini so bili orisani skoraj 30-letni razvoj briške občine, večje razvojne investicije, ki so bile storjene tudi s pomočjo evropskega denarja, briška pokrajina, gospodarstvo, ki sloni na visokokakovostnem trajnostnem kmetijstvu ter turizmu, kot tudi priložnosti, ki jih prinaša briški čezmejni prostor.

V nadaljevanju obiska so gostje spoznali vinarstvo Kabaj v Šlovrencu ter si ogledali zadružno Klet Brda, prvo trajnostno atrakcijo v Sloveniji.