Vabljeni k sodelovanju pri akciji Pecivo za starejše

datum: 13.12.2019

Dom upokojencev Nova Gorica tudi letos, že 4.leto zapored, organizira dobrodelno akcijo Pecivo za starejše. Gre za zbiranje in razdelitev peciva med uporabnike storitev pomoči na domu v vseh 6-tih goriških občinah, pobudnica akcije pa je Ajda Miška, sodelavka v Kleti Brda. V letošnji izvedbi so dodali novo zbirno mesto: Dom za starejše v Podsabotinu.

Med nami je veliko starejših in invalidnih oseb, ki ostajajo na svojih domovih, nekateri z, spet drugi pa brez sorodnikov ali prijateljev. V prazničnem decembru, ko se vsi radi družimo in med sabo izmenjujemo dobre misli, ne pozabimo na tiste, ki ostajajo zaradi bolezni, invalidnosti in starosti, doma.

Da bi gesta dosegla vsaj takšen domet kot v lanskem letu, ko so z zbranim pecivom obdarili uporabnike vseh 6. občin (Mestne občine Nova Gorica, Občine Brda, Občine Kanal ob Soči, Občine Šempeter-Vrtojba, Občine Renče-Vogrsko in Občine Miren-Kostanjevica), vabijo, da se v peki suhega peciva za briške sokrajane in sokrajanke pridružijo tudi obbčani in občanke Občine Brda.

Če nimate časa za doma pripravljeno pecivo, bodo veseli tudi kupljenih dobrot.

Pecivo bodo zbirali v sredo, 18. decembra 2019, med 8. in 14. uro, in sicer na 5. lokacijah:

• DOM UPOKOJENCEV NOVA GORICA; Gregorčičeva 16, Nova Gorica
  • DOM PODSABOTIN; Podsabotin 27, Kojsko
  • CENTER ZA DNEVNE AKTIVNOSTI STAREJŠIH ŠEMPETER PRI GORICI; Cesta Prekomorskih brigad 62a, Šempeter pri Gorici
  • CENTER ZA POMOČ NA DOMU; Trg Jožeta Srebrniča 6, Solkan
  • HIŠA DOBRE VOLJE DESKLE; Cesta ob Soči 2, Deskle

Priporočila: pecivo bo razdeljeno med uporabnike storitev Centra za pomoč na domu v petek, 20. 12. 2019, zato priporočajo, da prinašate suho pecivo, brez pokvarljivih nadevov.

Za več informacij kontaktirajte Ajdo Miška, pobudnico akcije PECIVO ZA STAREJŠE: 041 642 001

Za dostavo peciva kontaktirajte Tanjo Peloz: 031 773 770