Kmalu brezplačni WiFi v javnih prostorih v Brdih

datum: 25.10.2019

Z veseljem sporočamo, da je bila Občina Brda uspešna na tretjem razpisu v okviru sheme WiFi4EU, ki je potekal septembra letos.

1.780 občin bo prejelo bone v vrednosti po 15.000 evrov, da bodo lahko vzpostavile brezplačno omrežje Wi-Fi v javnih prostorih, kot so mestne hiše, knjižnice, muzeji, parki ali trgi.

Na razpis se je prijavilo približno 11.000 občin, sredstva pa so bila tako kot v prejšnjih razpisih razdeljena po vrstnem redu prejetih prijav. Skupna vrednost zadnjega razpisa znaša 26,7 milijona evrov.

V okviru prejšnjih razpisov je bone prejelo 6.200 občin, pri čemer je bila skupna vrednost prvega razpisa 42 milijonov evrov (2.800 prejemnikov), drugega pa 51 milijonov evrov (3.400 prejemnikov).

Zahvala za uspešen epilog briške prijave gre RRA Severne Primorske, ki je občino Brda prijavila na razpis.