Jutri "Kolesarimo za celiakijo"!

datum: 06.08.2019

kategorija: Sporočila za javnost

Vabljeni jutri, da toplo sprejmete kolesarja Matjaža Goloba, ki med 5. avgustom in 18. avgustom dobrodelno kolesari, da bi Slovenijo ozavestil o celiakiji in izzivov bolnikov s celiakijo v vsakdanjem življenju. V sklopu 3. etape bo obiskal tudi Brda! Vabljeni, da se mu pridružite oziroma pozdravite pred občinsko stavbo ob 16. uri.

O PROJEKTU

Matjaž Golob bo v 14 dneh večkrat prekolesaril Slovenijo in obiskal vseh 212 občin. Prekolesaril bo 3000 km in 40.000 višinskih metrov (mv) v 14. etapah bo prekolesaril po 200 km in do 3500 vm ter pri tem obiskal tudi do 22 občin na dan. Kolesarjenje je namenil osveščanju o celiakiji in izzivih bolnikov s celiakijo pri vsakdanjem življenju brez glutena.
Všečkajte in delite na www.facebook.com/celiakija.si/ in spremljajte na www.celiac.si


-----------------------------------------------------------------------------------------
1. ETAPA: ponedeljek, 5.8.2019 (11 občin, 200 km, 3182 vm)
MO Novo mesto (5:00) - Straža (5:35) - Dolenjske Toplice (5:45) – Semič (7:15) – Metlika (8:05) – Črnomelj (8:55) – Kostel (11:30) - Osilnica (12:30) – Kočevje (17:00) – Ribnica (18:00) – Sodražica (18:30)

2. ETAPA: torek, 6.8.2019 (12 občin, 185 km, 2657 vm)
Loški potok (5:40) - Loška dolina (6:20) - Bloke (7:00) - Cerknica (7:50) - Postojna (8:50)- Pivka (9:40) - Ilirska Bistrica (10:40) - Hrpelje-Kozina (12:40) - Ankaran (14:10) – MO Koper (16:40) - Izola (17:10) – Piran (18:00)

3. ETAPA: sreda, 7.8.2019 (11 občin, 196 km, 3087 vm)
Divača (8:30) – Sežana (9:00) - Komen (10:10) – Miren (11:30) - Renče-Vogrsko (11:50) - Šempeter-Vrtojba (12:10) – MO Nova Gorica (12:30) – Brda (16:00) - Kanal (17:00) - Tolmin (18:30) – Kobarid (19:30)

4. ETAPA: četrtek, 8.8.2019 (9 občin, 196 km, 3549 vm)
Bovec (6:30) - Kranjska Gora (9:30) - Jesenice (10:40) - Žirovnica (11:10) – Tržič (12:30) – Preddvor (13:30) – Jezersko (17:30) - Cerklje na Gorenjskem (18:45) – Kamnik (19:45)

5. ETAPA: petek, 9.8.2019 (18 občin, 192 km, 3709 vm)
Gornji Grad (7:30) - Nazarje (8:20) - Mozirje (8:30) - Rečica ob Savinji (9:00) - Ljubno (9:30) - Luče (10:10) - Solčava (10:55) - Črna na Koroškem (12:45) - Mežica (14:40) - Prevalje (15:10) - Ravne na Koroškem (15:25) - Dravograd (15:55) – Vuzenica (16:40) – Muta (16:45) - Radlje ob Dravi (17:10) - Ribnica na Pohorju (18:10) - Podvelka (18:45) - Lovrenc na Pohorju (19:45)

6. ETAPA: sobota, 10.8.2019 (22 občin. 215 km, 1905 vm)
Ruše (5:50) - Selnica ob Dravi (6:10) – MO Maribor (7.00) - Pesnica pri Mariboru (8:00) - Kungota (8:30) - Šentilj (8:55) - Apače (10:25) - Gornja Radgona (10:45) - Radenci (11:05) - Tišina (11:25) – MO Murska Sobota (11:50) - Moravske Toplice (12:30) - Puconci (12:55) - Cankova (15:10) - Rogašovci (15:45) - Kuzma (16:15) - Grad (16:30) - Gornji Petrovci (17:30) - Šalovci (17:50) - Hodoš (18:05) - Kobilje (19:20) – Dobrovnik (19:40)

7. ETAPA: nedelja, 11.8.2019 (20 občin, 207 km, 1843 vm)
Lendava(5:50) - Velika Polana(6:25) - Turnišče(6:55) - Beltinci(7:25) - Odranci(7:40) - Črenšovci(7:50) – Razkrižje (8:15) - Ljutomer (8:40) - Središče ob Dravi (10:00) - Ormož (10:35) - Gorišnica (11:15) - Zavrč (11:55) - Cirkulane (12:25) - Videm (13:05) - Podlehnik (13:30) - Žetale (16:10) - Rogatec (16:45) - Rogaška Slatina (17:15) - Podčetrtek (18:05) - Bistrica ob Sotli (19:30)

8. ETAPA: ponedeljek, 12.8.2019 (14 občin, 222 km, 2914 vm)
Krško (6:40) - Brežice (7:30) - Kostanjevica na Krki (8:30) - Šentjernej (8:55) - Škocjan (9:25) - Šmarješke Toplice (9:45) - Mirna Peč (11:00)- Trebnje (11:30) - Žužemberk (12:30) - Dobrepolje (16:00) - Velike Lašče (16:30) - Ig (17:45) - Borovnica (19:00) - Vrhnika (19:30)

9. ETAPA: torek, 13.8.2019 (7 občin, 183 km, 3673 vm)
Logatec (5:30) - Vipava (8:10) - Ajdovščina (8:40) - Idrija (11:40) - Cerkno (13:00) - Železniki (17:20) - Bohinj (19:50)

10. ETAPA: sreda, 14.8.2019 (19 občin, 206 km, 2502 vm)
Gorje (7:30) - Bled (7:45) - Radovljica (8:10) - Naklo (9:10) – MO Kranj (9:30) - Šenčur (9:50) - Vodice (10:30) - Komenda (10:50) - Mengeš (11:10) - Domžale (11:30) - Lukovica (12:00) - Vransko (13:30) – Tabor (15:50) - Polzela (16:30) - Braslovče (16:45)- Šmartno ob Paki (17:05) - Šoštanj (17:45) – MO Velenje (18:05) – MO Slovenj Gradec (19:45)

11. ETAPA: četrtek, 15.8.2019 (21 občin, 210 km, 2339 vm)
Mislinja (6:00) - Vitanje (6:50) - Zreče (7:30) - Oplotnica (7:55) - Slovenske Konjice (8:25) - Slovenska Bistrica (9:15) - Rače-Fram (10:10) - Hoče-Slivnica (10:45) - Miklavž na Dravskem polju (11:00) - Starše (11:25) - Duplek (12:15) - Lenart (13:00) - Sveti Jurij (15:20) - Sveta Ana (15:50) - Benedikt (16:20) - Sveta Trojica (16:40) - Cerkvenjak (17:10) - Sveti Jurij ob Ščavnici (17:35) - Križevci (18:20) - Veržej (18:30) - Sveti Tomaž (19:30)

12. ETAPA: petek, 16.8.2019 (18 občin, 205 km, 2545 vm)
Juršinci (6:40) - Sveti Andraž v Slovenskih goricah (7:10) - Trnovska vas (7:30) - Destrnik (7:50) - Dornava (8:30) - Markovci (9:00) – MO Ptuj (9:20) - Hajdina (9:40) - Kidričevo (10:00) - Majšperk (10:30) - Makole (11:00) - Poljčane (11:30) - Šmarje pri Jelšah (12:30) - Šentjur (13:10) - Dobje (16:20) - Kozje (17:30) - Sevnica (19:30) - Radeče (20:00)

13. ETAPA: sobota, 17.8.2019 (15 občin, 209 km, 2886 vm)
Laško (6:00) – MO Celje (6:40) - Štore (7:00) - Vojnik (7:40) - Dobrna (8:10) - Žalec (9:00) - Prebold (9:30) - Trbovlje (11:00) - Hrastnik (11:30) - Zagorje ob Savi (12:20) - Litija (13:20) - Moravče (17:00) - Dol pri Ljubljani (18:00) - Trzin (18:40) - Medvode (19:40)

14. ETAPA: nedelja, 18.8.2019 (14 občin, 203 km, 3065 vm)
Škofja Loka (5:50) - Gorenja vas (7:10) - Žiri (8:00) - Horjul (9:10) – Log- Dragomer (10.00)- Brezovica (10:10)- Dobrova-Polhov Gradec (10:30) – MO Ljubljana (11:10) - Škofljica (12:00) - Grosuplje (12:30) - Ivančna Gorica (13:30) - Šmartno pri Litiji (14:40) - Mirna (17:00) - Šentrupert (17:30) - Mokronog-Trebelno (18:00) – MO Novo mesto (19:30)



<<nazaj