Ob počastitvi rojstnega dne Nehruja Brda obiskal veleposlanik Indije

datum: 20.11.2018

Da bi počastil jubilej nekdanjega predsednika indijske vlade med letoma 1947 in 1964 Jawaharlala Nehruja, nas je 14. novembra z obiskom počastil nj. eksc. Param Jit Mann, veleposlanik Indije v Republiki Sloveniji, ki je skupaj z županom Francem Mužičem in direktoricama občinske uprave Anito Manfreda in ZTKMŠ Brda Tino Novak Samec ob kipu Nehruja na dvorišču Gradu Dobrovo položil rože.

14. novembra bi indijski politik, ki je skupaj z jugoslovanskim predsednikom Josipom Brozom Titom in egipčanskim predsednikom Gamalom Abdelom Naserjem podpisal Brionsko deklaracijo, ki velja za začetek Gibanja neuvrščenih, praznoval 129. rojstni dan.

Nj. eksc. Param Jit Mann se je kasneje srečal z organizatorji umetniškega srečanja ART CIRCLE in izrazil zanimanje za sodelovanje tudi indijskega veleposlaništva.