Srbska prestolnica v znamenju Brd

datum: 31.10.2018

V četrtek, 25. oktobra in petek, 26. oktobra so se Brici predstavljali v srbski prestolnici Beogradu.

V četrtek, 25. oktobra je Slovenska turistična organizacija v beograjskem Hotelu Hilton organizirala turistično borzo, v okviru katere je potekal tudi workshop s srbskimi Turističnimi agencijami in Tour operatorji. Tam so se skupaj z Vipavsko dolino ter nekaterimi slovenskimi turističnimi kraji kot so Ljubljana in Maribor ter nekaterimi slovenskimi ponudniki promovirala tudi naša Brda. Ekipa briškega Zavoda za turizem, kulturo, mladino in šport je obenem promovirala tudi konkretne turistične pakete, saj je zavod v juliju pridobil licenco za Turistično agencijo, s čimer  je pridobil tudi možnost prodaje turističnih paketov in intinerarijev.

V petek, 26. oktobra pa so se Brici predstavili v okviru Martinovega dogodka, katerega glavni organizator je bil Slovenski poslovni klub v Beogradu. Glavne gostiteljice dogodka so bile 4 severnoprimorske občine: Brda, Renče – Vogrsko, Šempeter – Vrtojba ter Ajdovščina. S pomočjo enogastromoskega poznavalca in novinarja Tonija Gomiščka so gostje podrobneje spoznali destinaciji Brda ter Vipavsko dolino.

V okviru Občine Brda je več kot 200 uglednih gostov pozdravil podžupan Žarko Kodermac.

Foto: Slovenski poslovni klub Beograd