Odkritje Spominske plošče članom organizacije TIGR

datum: 27.06.2018

V nedeljo, 24. junija 2018 je Občina Brda v sodelovanju z veteranskimi in domoljubnimi organizacijami TIGR Primorske, Združenjem za vrednote slovenske osamosvojitve, Območnim združenjem borcev za vrednote NOB Nova Gorica, Območnim združenjem veteranov vojne za Slovenijo Brda in Društvom SEVER Primorske, na Dobrovem priredilo slavnostno odkritje spominske plošče članom organizacije TIGR v Brdih.

Prisotne je uvodoma pozdravil župan Franc Mužič, slavnostno besedo pa je spregovoril dr. Savin Jogan, predsednik društva TIGR Primorske.

Kulturni program so sooblikovali novogoriški gledališki igralec Radoš Bolčina, MoPZ Srečko Kumar Kojsko, učenke 3. razreda OŠ Alojza Gradnika Dobrovo POŠ Kojsko ter Ula Jelina in Jan Erzetič iz Pihalnega orkestra Brda.

Spominsko ploščo je blagoslovil pater Bogdan Knavs.