Dan Odprtih kleti zaključil glas in stas "pupe iz Brd"

datum: 05.06.2018

Dan odprtih kleti, v soboto 2. junija 2018, se je zaključil s koncertom priljubljenih primorskih glasbenikov Rudija Bučarja in Lee Sirk, letošnje predstavnice Slovenije na Eurosongu 2018.

Direktorica uprave Občine Brda in podžupan Občine Brda Žarko Kodermac sta Sirkovi, dami z briškimi koreninami,  v imenu župana Frnca Mužiča in Občine Brda ob tej priložnosti čestitala za suvereni nastop na najpomembnejšem evropskem glasbenem izboru v portugalski prestolnici Lizboni. V spomin sta ji skupaj s cvetličnim šopkom izročila sliko briške umetnice Tanje Rusjan, gospo z rožnatimi lasmi, ravno takimi kot krasijo Sirkovo umetniško dušo. Podžupan je čestitke pospremil z besedami, da so Brda ponosna nanjo ter da se njena briška energija pretaka skozi njeno glasbo.

V Brdih pa je z glasbo s primorskim dialektom in ritmom vedno dobrodošel Bučar, kateremu sta Manfredova in Kodermac podarila steklenico briške žlahtne kapljice.