Slavnostno odprtje nove fotovoltaične elektrarne v Vrtojbi

Odprtje nove fotovoltaične elektrarne v Vrtojbi_1.jpg
27.03.2024 / Utrinki

Pretekli teden sta se podžupan Jurij Špacal in direktorica občinske uprave Anita Manfreda udeležila slavnostnega odprtja nove fotovoltaične elektrarne v Vrtojbi, ki velja za največjo te vrste na Primorskem. V podjetju Vodovodi in kanalizacija Nova Gorica bodo s to pridobitvijo vidno zmanjšali strošek za električno energijo potrebno za delovanje centralne čistilne naprave. Vrednost te investicije je znašala 1,3 milijona evrov.

3621729999181594_odprtje-nove-fotovoltaicne-elektrarne-v-vrtojbi_3.jpg

Odprtju sta poleg predstavnikov goriških občin prisostvovala tudi podpredsednik vlade in minister za Slovence v zamejstvu in po svetu Matej Arčon ter minister za okolje, podnebje in energijo mag. Bojan Kumer. Ravno s slednjim sta podžupan Špacal in direktorica OU Manfreda imela priložnost izmenjati nekaj besed o priložnostih za zeleni prehod v Občini Brda.

3724264981683542_odprtje-nove-fotovoltaicne-elektrarne-v-vrtojbi_2.jpg

foto: GEN I Sonce